انجام تکالیف مدرسه و ۱۰ نکته برای آن

انجام تکالیف مدرسه

بازدیدها: 5

انجام تکالیف مدسه

وقتی‌که والدین به انجام تکالیف مدرسه کودکانشان علاقه‌ نشان داده و به آن اهمیت می دهند، کودکان در مدرسه موفق‌تر هستند.البته، کمک به انجام تکالیف مدرسه، نباید به معنی سپری کردن ساعت‌ها و خم شدن بر روی میز باشد.

انجام تکالیف مدرسه

والدین می‌توانند با نشان دادن مهارت‌های خود، توضیح دادن یک مشکل پیچیده و یا فقط با تشویق کودکان ، حامی کودکان خود باشند.شایددر این راستا والدین هم یک یا دو چیز یاد بگیرند.

در زیر۱۰نکته برای راهنمایی شیوه انجام تکالیف مدرسه آورده شده است:

۱. معلم‌هایشان را بشناسید.

بدانید معلم هایشان به چه چیزهایی توجه یا اهمیت می‌دهند.در جلسات والدین مربیان شرکت کنید. معلم‌های فرزندانتان را ملاقات کنید. در مورد سیاست‌های تکالیف خانه و اینکه چگونه در آنها مشارکت داشته باشید ازمعلم ها بپرسید.

۲. در خانه یک مکان مناسب جهت انجام تکالیف مدرسه در نظر بگیرید.

  وسایل موردنیاز انجام تکالیف مدرسه را در دسترسشان قرار دهید. یک‌زمان مشخص و منظم را برای انجام تکالیف مدرسه برنامه‌ریزی کنید. بعضی بچه‌ها بعد از خوردن یک میان وعده یا یک دوره بازی بهتر کار می‌کنند. بعضی هم ترجیح می‌دهند بعد از شام تکالیف مدرسه را انجام بدهند.

۴. به فرزندانتان کمک کنید که یک برنامه برای خودشان طراحی کنند.

در زمان‌هایی که تکالیف زیادی دارند یا بخصوص زمانی که یک وظیفه سنگینی دارند، فرزندانتان را تشویق کنید که تکلیف را به کارهای قابل مدیریت تقسیم کنند. در صورت نیاز یک برنامه کاری برای شب ایجاد کنید. در صورت امکان برای هر یک ساعت،۱۵ دقیقه استراحت در نظر بگیرید.

۵. عوامل حواس‌پرتی را به حداقل برسانید.

انجام تکالیف مدرسه

در زمان انجام تکالیف مدرسه نه تلویزیون، نه موسیقی با صدای بلند و نه تماس تلفنی. البته گاهی اوقات تماس تلفنی با همکلاسی موردنیاز، می‌تواند مفید باشد.

۶. مطمئن شوید که کودکان کار خودشان را انجام می‌دهند.

کودکان اگر به مشکلاتشان فکر کنند و اشتباهاتشان را خودشان حل کنند مطالب را بهتر یاد میگیرند. والدین می‌تواننددر جهت هدایت کردنشان پیشنهاد بدند و کمک کنند .

۷. برایشان انگیزه ایجاد کنید و بر تکالیفشان نظارت کنید.

انجام تکالیف مدرسه

درباره تکالیف، آزمون‌ها و تست‌ها سؤال کنید. تشویقشان کنید. بررسی کنید که تکالیفشان کامل شده است. خودتان را برای سؤالات و نگرانی‌ها در دسترس قرار بدهید.

۸. سرمشق خوبی باشید.

آیا مثلاکودکان متعادل کردن بودجه یا کتاب خواندن شما را تا حالا دیدن؟ کودکان بیشتر دوست دارند رفتار والدین را تقلید و آن را  سرمشق خود قرار دهند تا اینکه نصیحت شوند.

۹. کار و کوشش‌هایشان را تعریف و تحسین کنید.

نمرات عالی و کارهای هنری‌شان را بر روی در یخچال بچسبانید. موفقیت‌های تحصیلی‌شان را برای آشنایان تعریف کنید.

انجام تکالیف مدرسه

۱۰. اگر همواره با تکالیف کودکتان مشکل‌دارید، کمک بگیرید.

با معلمشان دراین‌باره صحبت کنید. برخی کودکان برای دیدن تخته مشکل‌دارند. شاید نیاز به عینک داشته باشند، برخی هم ممکن است به یک ارزیابی برای مشکلات یادگیری یا اختلال توجه / حواس نیاز داشته باشند.

https://www.aparat.com/digikoodakaneh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *